17.09.2010, Michał Wąsowski

Zakładamy konto dla ucznia

Kolejny rok szkolny i Twoje dziecko znów będzie chciało regularnego kieszonkowego. Najlepiej jak najczęściej i jak najwięcej. A może tym razem nauczy się gospodarować pieniędzmi?

Pamiętam swoje dzieciństwo. Kieszonkowe w niewielkiej kwocie dostawałem każdego dnia rano przed pójściem do szkoły. Mogłem je wydać w całości, bo następnego dnia rano… dostawałem kolejną dniówkę. Czego mnie to nauczyło? Niczego! Nie musiałem myśleć, że trzeba planować wydatki i nie można wydawać wszystkiego jednego dnia.

Wtedy nie było jeszcze kont dla małoletnich. A może były, tylko nic o tym nie wiem? W każdym bądź razie, wówczas nawet moi rodzice nie mieli konta. Wypłatę odbierali gotówką w zakładzie pracy. Dziś konto może mieć prawie każdy. Także dziecko, które ukończyło 13 rok życia. Chociaż potrzebna jest zgoda rodziców, to takie konto jest w pełni funkcjonalne.

Co daje takie konto?

Przede wszystkim nauka oszczędzania i gospodarowania pieniędzmi. Zamiast dawać dziecku codziennie gotówkę, możesz przelać mu raz w miesiącu pieniądze na jego konto. Niech samo uczy się planować swoje wydatki oraz podejmować decyzje na co, kiedy i ile…

Oddzielna karta płatnicza na imię i nazwisko dziecka, pozwala mu wypłacać pieniądze w bankomacie i płacić za zakupy w sklepie.

Rachunek oszczędnościowy daje możliwość odkładania pieniędzy z myślą o jakimś większym wydatku. Wystarczą niewielkie kwoty, które regularnie przelewane na rachunek oszczędnościowy posłużą do uzbierania znacznej sumy pieniędzy, dodatkowo powiększonej o odsetki.

Brak możliwości zadłużania się – małoletni nie może skorzystać z żadnego produktu kredytowego, więc nie popadnie w długi. Ma do dyspozycji tylko środki wpłacone na konto – własne oszczędności lub kwotę otrzymanego przelewu.

Konto prywatne w Inteligo może być prowadzone bezpłatnie, także dla dziecka. Średnie miesięczne saldo 100 złotych lub więcej zwalnia z opłaty za prowadzenie konta. Opłata za kartę płatniczą Visa wynosi tylko 1 złoty, ale jeśli dokona się transakcji bezgotówkowych kartą na kwotę 100 złotych lub więcej w danym miesięcznym okresie rozliczeniowym, to takiej opłaty nie pobierzemy. Twoje dziecko może mieć konto za 0 złotych.

Jak otworzyć konto dla dziecka?

Najłatwiej jest złożyć wniosek o nowe konto na stronie Inteligo.

Następnie wniosek potwierdzimy telefonicznie, a także poprosimy o Twoją pisemną zgodę na otwarcie konta dla dziecka.

Na koniec kurier bezpłatnie przywiezie Twojemu dziecku przesyłkę z umową otwarcia konta i kartą płatniczą. Po podpisaniu umowy Twoje dziecko może korzystać z własnego konta!

Zobacz wszystkie produkty

Polecaj Konto Inteligo i wygrywaj
Strefa kontaktu
  • Infolinia Inteligo
Pomoc
Przydatne informacje