, Inteligo

Inteligo wspiera rozwój młodej myśli technologicznej z Aula Polska

Rok zaczynamy z Aulą

7f94863f-d451-481a-969a-d4a5aa10555a.jpg

Podsumowując rok 2010 potwierdziliśmy, że Inteligo nadal intensywnie będzie rozwijało swoją ofertę w 2011. Wraz z dynamicznym rozwojem oferty Inteligo podejmuje również działania, których celem jest wspieranie rozwoju młodej myśli technologicznej w naszym kraju. Naturalnym krokiem w takich działaniach jest partnerstwo Inteligo i Auli Polskiej.

Aula Polska to prowadzony od 2007 roku cykl spotkań technologicznych, który pozwala na swobodną wymianę myśli i doświadczeń w rozwijaniu własnego biznesu internetowego. Dzięki tej unikalnej atmosferze spotkania prowokują do swobodniej wymiany kapitału intelektualnego, którego tak bardzo brakuje młody przedsiębiorcom, stawiającym pierwsze kroki w biznesie internetowym.

Aula Polska pozwala poznać praktyczną stronę zakładania i prowadzenia firm technologicznych, łączy przedsiębiorców z inwestorami w luźnej, kuluarowej atmosferze. – mówi Igor Dzierżanowski, Prezes Europejskiej Fundacji Kultury Miejskiej, która jest organizatorem spotkań Aula Polska.

Przez 3 lata na Auli zaprezentowało się ponad 250 prelegentów, w tym ponad 50 start-upów i młodych firm z branży IT. Podczas spotkań narodziło się wiele kreatywnych pomysłów, które z sukcesem są wdrażane w życie.  

Partnerstwo zawiązane z Aulą Polską to jedna z ważniejszych decyzji w obszarze działalności CSR marki Inteligo. – mówi Jacek Komaracki, szef projektu Inteligo - Na co dzień dostarczamy intuicyjną bankowość, tworzoną w oparciu o wyrafinowaną technologię. Z własnego doświadczenia wiemy, że poszukiwanie najbardziej intuicyjnych i innowacyjnych rozwiązań wymaga otwartości i ciągłego transferu wiedzy. Dlatego z pełnym przekonaniem wspieramy działania Auli, która ma istotny wkład w budowanie i upowszechnianie kapitału intelektualnego wśród młodych firm technologicznych. Wierzymy, że beneficjentami tej inicjatywy może stać się wiele polskich, aktywnych na rynku podmiotów – w tym Inteligo.

Osobiście mogę polecić Aulę osobom, które myślą o założeniu własnego biznesu związanego z IT/ Internetem, ale nie do końca wiedzą, jak  to zrobić albo zastanawiają się, jak rozwijać już istniejący start-up.  Sam kiedyś brałem udział w Auli jako prelegent i z czystym sumieniem mogę powiedzieć, że jest to dobra szkoła. Grad sensowych i często trudnych pytań, które  zadają jej aktywni uczestnicy, otwiera w głowie kolejne ścieżki i pokazuje nowe, czasem przeoczone możliwości. Aula to networking,  w ramach którego można swobodnie porozmawiać (szczególnie po zakończeniu części oficjalnej, przy tradycyjnej pizzy) i zyskać cenne znajomości.

 

Pierwsze spotkanie Auli w 2011 r. obędzie się dziś 13.01. o godzinie 19.00, w siedzibie Wydziału Mechatroniki Politechniki Warszawskiej przy ul. A. Boboli 8

Na dzisiejszym spotkaniu zaprezentują się:

Grzegorz Turbiłowicz – Start up Cooklet.com,

Grzegorz Kott  opowie o negocjacjach z inwestorem,

Rafał Szafraniec  przedstawi wady i zalety spółki z o. o. oraz

Maciej Cielecki, który poda przykład zza wielkiej wody, jak wygląda crowdsourcing w Amazon Machanical Truk

Tym artykułem i zachętą do udziału w spotkaniu jednocześnie witam się z Wami, jako nowy opiekun MojegoInteligo.pl

 

Łukasz Leśniak