, Inteligo

Hop lokata w Inteligo

Nowa propozycja skierowana jest do posiadaczy kont prywatnych Inteligo. Dzięki hop lokacie klienci mogą zyskać do 10 proc. w skali roku na lokatach 6 i 12 miesięcznych. Oferta dostępna jest od 30 marca.

Stylizowana ikona wiadomości

Hop lokata to nowa możliwość pomnażania pieniędzy w Inteligo. Skierowana jest do obecnych klientów banku. Jej założenie jest proste i w całości możliwe on-line lub przez telefon. Lokata jest zakładana na 6 i 12 miesięcy z możliwością automatycznego jej przedłużenia. Minimalna kwota, którą należy zainwestować, to 1 tys zł.

Maksymalny zysk wynosi 10 proc. w skali roku. Oprocentowanie określane jest w stosunku rocznym i jest stałe w czasie trwania umowy. Średnie oprocentowanie na lokacie 6 miesięcznej to 5 proc., a na 12 miesięcznej – 5,23 proc. Kapitalizacja odsetek następuje na koniec okresu umownego. Za otwarcie, prowadzenie i likwidację hop lokaty nie są pobierane opłaty.

W przypadku zerwania lokaty, Klient zachowuje całość naliczonych odsetek za każdy zakończony miesiąc lokaty.

Zysk z lokaty podlega opodatkowaniu 19% zryczałtowanym podatkiem dochodowym od osób fizycznych wg zasad obowiązujących w dniu kapitalizacji odsetek.

Hop lokata to kolejna propozycja udostępniona przez Inteligo w tym roku. Na początku lutego wprowadzona została nowa wersję igo lokaty – tym razem z miesięczną kapitalizacją odsetek.