, Inteligo

Inteligo wprowadza nową lokatę nie tylko dla klientów

Inteligo rozwija ofertę produktów oszczędnościowych. Po niedawnym wprowadzeniu nowych terminów popularnej Dobolokaty, przyszedł czas na internetową igo lokatę, dostępną również dla osób, które nie posiadają na razie w banku konta. Na nowej igo lokacie można zarobić nawet 5,52%. To odpowiednik 7% na tradycyjnej lokacie.

Stylizowana ikona wiadomości

Igo lokata to pierwszy produkt Inteligo przeznaczony zarówno dla klientów banku, jak i osób, które nie mają w nim rachunku. Proces otwarcia lokaty przebiega online – klient nie musi podpisywać żadnej umowy, a szczegóły otwartych lokat otrzymuje na adres e-mail. Dzienna kapitalizacja odsetek przy odpowiedniej kwocie lokaty pozwala uniknąć podatku od zysków kapitałowych. Minimalne saldo igo lokaty wynosi 1 000 zł, a każdy klient może otworzyć dowolną liczbę lokat. Oprocentowanie igo lokaty kształtuje się następująco:

  • igo lokata 3 miesiące – oprocentowanie 4,45%, odpowiednik 5,52% na lokacie standardowej,
  • igo lokata 6 miesięcy – oprocentowanie 5,00%, odpowiednik 6,25% na lokacie standardowej,
  • igo lokata 9 miesięcy – oprocentowanie 5,22%, odpowiednik 6,57% na lokacie standardowej,
  • igo lokata 12 miesięcy – oprocentowanie 5,52%, odpowiednik 7% na lokacie standardowej.

Igo lokata to pierwszy produkt naszego banku dla osób, które nie są jeszcze klientami Inteligo. Istotą Inteligo są obecnie i będą w przyszłości produkty zrozumiałe, proste, których internetowa obsługa jest dla użytkownika przyjemnością. Z tą myślą stworzyliśmy właśnie nową igo lokatę. Jej wdrożenie to element nowej strategii, zgodnie z którą szczególnie rozwijać będziemy właśnie produkty depozytowe i rachunek bieżący. Te elementy oferty najlepiej odpowiadają naszej wizji bankowości internetowej – korzystnej dla klienta, zaspokajającej potrzeby, łatwej w obsłudze. – mówi Wojciech Bolanowski, Dyrektor Zarządzający kierujący Pionem Bankowości Elektronicznej PKO Banku Polskiego, szef projektu Inteligo.

To kolejna zmiana w ofercie depozytowej Inteligo. W lipcu bank podniósł oprocentowanie Dobolokaty z dzienną wypłatą odsetek, na początku września wprowadził do oferty Dobolokaty na 9 i 12 miesięcy.