, Inteligo

Uważaj na fałszywe maile

W internecie pojawiły się e-maile z prośbą o weryfikację danych po wejściu na stronę z podanego linku. Nadawca e-maila twierdzi, że wysłana wiadomość związana jest z procesem aktywacji nowych zabezpieczeń.

e70c1932-96ef-4cf5-8377-90a178c6f396.png

Informujemy, że Inteligo nie jest autorem tych wiadomości, zostały one wysłane przez osoby podszywające się pod Inteligo.

Ostrzegamy, że są to fałszywe e-maile, mające na celu nie tylko wyłudzenie od odbiorcy danych osobowych lub danych karty, ale także zainstalowanie na jego komputerze potencjalnie szkodliwych programów podglądających i śledzących jego działania.

Prosimy nie odpowiadać na tego typu maile, nie korzystać z podanego linku i nie udostępniać danych osobowych, loginu i haseł do konta, jak również danych dotyczących karty, tj. numeru karty i kodu CVV2.

Jeżeli skorzystałeś z linku zawartego w otrzymanej wiadomości i podałeś jakiekolwiek dane na stronie internetowej przypominającej serwis WWW Inteligo, prosimy o pilny kontakt z jednym z konsultantów Inteligo, pod numerem 800 121 121 lub +48 81 535 67 89.

Przypominamy o zachowaniu ostrożności i ograniczonego zaufania w stosunku do e-maili, w których znajduje się prośba o podanie poufnych danych. Podkreślamy, że Inteligo nigdy nie prosi o przekazywanie jakichkolwiek danych drogą mailową.

Przestrzegaj również podstawowych zasad bezpieczeństwa podczas korzystania z konta Inteligo. Więcej o zasadach bezpiecznego korzystania z konta znajdziesz tu.