, Justyna Sowul

Obsługa igolokaty w serwisie transakcyjnym klienta

Od niedawna zarządzanie posiadanymi igo lokatami jest znacznie prostsze. Stworzyliśmy dedykowany serwis transakcyjny dla posiadaczy igo lokat zintegrowany z podstawowym serwisem Inteligo. Dostęp online do założonych igo lokat mają zarówno osoby, które posiadają konto Inteligo, jak i te, które jeszcze go nie mają.

7d68b07e-7adb-42d5-b3ae-4586cdd04c78.png

Przypadek 1: Mam tylko igo lokatę, nie mam Konta Inteligo

Gdzie znaleźć igo lokatę?

Jeśli posiadasz tylko rachunek igo lokaty, aby uzyskać dostęp do samodzielnej jego obsługi zaloguj się do serwisu transakcyjnego Inteligo, dostępnego pod adresem www.inteligo.pl. Twoje igo lokaty będą prezentowane w serwisie w sekcji „Lokaty”, która wyświetli się po zalogowaniu.

Skąd wziąć dane do zalogowania?

Do zalogowania potrzebujesz identyfikatora oraz hasła.

Identyfikator służący do zalogowania otrzymasz drogą mailową. Jest to unikalny numer, który posłuży Ci do logowania nie tylko w serwisie www, ale również w serwisie telefonicznym.

Natomiast hasła inicjalne, służące do pierwszego logowanie w tych serwisach, otrzymasz SMSem na numer telefonu, który podałeś do wiadomości Inteligo. Po zalogowaniu pierwszy raz wymagana będzie zmiana obydwu haseł.

Lokaty

Po zalogowaniu w serwisie www Twoje igo lokaty prezentowane są w sekcji „Lokaty”. Na ekranie wyjściowym znajduje się pełna lista posiadanych lokat oraz dostępne dla nich operacje.

obsluga-inteligo1

Powiększ

W lewym menu znajdują się linki do funkcji:

  • Otwórz lokatę  - link ten prowadzi do wniosku o otwarcie nowej igo lokaty. Nad listą lokat znajduje się również pomarańczowy przycisk „Nowa lokata” przenoszący do tego samego wniosku.

obsluga-inteligo2

Powiększ

  • Szczegóły lokaty – ten link wyświetla formatkę ze szczegółami wybranego rachunku igo lokaty. Są na niej prezentowane parametry rachunku. Link do tej funkcji umieszczony jest również po prawej stronie każdego rachunku igo lokaty.

obsluga-inteligo3

Powiększ

  • Historia lokaty – ta funkcja umożliwia przejrzenie historii rachunku igo lokaty
  • Informacje o lokatach – link wyświetla stronę www z informacjami o dostępnych w ofercie Inteligo formach oszczędzania.
  • Odnowienie – funkcja umożliwia zmianę opcji odnawialności igo lokaty. Po wybraniu linku pojawia się formatka, na której należy zaznaczyć odpowiednią opcję TAK lub NIE i zatwierdzić dyspozycję kodem a narzędzia autoryzacyjnego. 

obsluga-inteligo4

Powiększ

Rachunki

Jeśli nie posiadasz jeszcze konta Inteligo w sekcji rachunki znajdziesz przycisk umożliwiający przejście do wniosku o konto. Po założeniu konta będzie ono prezentowane w serwisie www razem ze wszystkimi dostępnymi operacjami.

Moje dane i ustawienia

Każdy posiadacz igo lokaty po zalogowaniu w serwisie www może sprawdzić aktualność swoich danych. Dane osobowe prezentowane są w sekcji „Moje dane i ustawienia” dostępnej w górnym menu. W razie potrzeby w serwisie www można samodzielnie zmodyfikować adres do korespondencji praz adres e-mail.

Narzędzia autoryzacyjne

W sekcji „Moje dane i ustawienia” w lewym menu znajduje się link „Narzędzia autoryzacyjne”. Po przejściu do tej podsekcji możesz dowolnie zarządzać wykorzystywanym przez ciebie narzędziem autoryzacyjnym. Do dyspozycji każdego właściciela igo lokaty pozostają wszystkie dostępne narzędzia autoryzacyjne, czyli karta kodów jednorazowych, kody SMSowe oraz token.

obsluga-inteligo5

Powiększ

Przypadek 2:  Mam konto Inteligo i igo lokatę

Jeśli posiadasz konto Inteligo, Twoje igo lokaty będą prezentowane w sekcji „Rachunki” na liście posiadanych przez klienta rachunków, razem z pozostałymi rachunkami w ramach konta.

obsluga-inteligo6

Powiększ

Igo lokaty będą także prezentowane w sekcji „Lokaty” na liście lokat.

obsluga-inteligo7

Powiększ

Każdy z rachunków igo lokaty możesz obsługiwać samodzielnie za pomocą dostępnych operacji.

W przypadku posiadaczy konta Inteligo dodatkowo dostępna jest opcja „Zerwania lokaty” prezentowana przy każdym rachunku igo lokaty.

 

Przypadek 3:  Mam konto Inteligo i chcę założyć igo lokatę

W przypadku klientów konta Inteligo założenie igo lokaty jest bardzo łatwe. Wniosek o igo lokatę dostępny jest w funkcji „Otwórz lokatę”. Na liście dostępnych lokat należy wybrać igolokatę, którą chcesz otworzyć i kliknąć link „Otwórz” umieszczony w prawej kolumnie. Zostanie wyświetlony wniosek o igo lokatę, uzupełniony o dane osobowe. Wystarczy podać ilość otwieranych igo lokat oraz parametry dla każdej z nich i zatwierdzić wniosek.

obsluga-inteligo2

Powiększ