, Inteligo

Wyszukiwarka w serwisie BETA Inteligo

Ruszył serwis BETA Inteligo! Jako pierwsza testowaniu została poddana rozbudowana wyszukiwarka transakcji na historii rachunku.

fe8c6c04-493f-4087-9935-11b988a8d72e.png

Podobno należę do osób poukładanych, takich, które mają wszystko odłożone na swoje miejsce.  Niektórzy z tego „korzystają”, na przykład moja siostra. Wykręca się jak tylko może od porządków i tym podobnych, bo wie, że ja i tak zrobię to za nią. Cóż, to silniejsze ode mnie. Nigdy jednak nie dotykam jej osobistych rzeczy, na przykład torebki. Skutek jest taki, że szukając kluczy wywraca wszystko „do góry nogami” i w ten sposób zguba się znajduje. Może uzupełniamy się na zasadzie przeciwieństw?

Kiedyś zdecydowałyśmy się na otworzenie w Inteligo konta wspólnego. Miało być tylko na chwilę, ale rozwiązanie się sprawdziło i służy nam już od kilku lat. Wspólne wydatki: na opłaty, na zakupy do domu, rodzinne wyjazdy – udaje nam się też razem zarobić na funduszach. Do tej pory to mnie w udziale przypadało zarządzanie kontem. Dostawałyśmy rachunki, ja robiłam przelewy. Siostra tłumaczyła się, a to brakiem czasu, a to zwykłym niechciejstwem.

Jednak do czasu. Wyjechałam na kilka dni, a Zośka miała się wszystkim zająć. Tęsknota za mną zwyciężyła, pomyślałam, patrząc na wyświetlacz telefonu: Siostra dzwoni.  Niestety - Zośka koniecznie potrzebowała odnaleźć na historii naszego rachunku przelew, który wykonałyśmy jakiś czas temu. Jego odbiorca (nie wiedzieć czemu) zażyczył sobie potwierdzenia, mimo, że już dawno otrzymałyśmy zamówiony towar. Przystąpiłyśmy do poszukiwań: Zośka - uzbrojona w telefon i komputer, ja - w telefon z zanikającym zasięgiem.

Zośka, poradzisz sobie. To proste. Zaloguj się na konto i wybierz Moje rachunki, teraz Historię rachunku, tu wskaż nasz wspólny. Wyszukiwanie transakcji w Inteligo jest naprawdę proste. Pomogę Ci.

Automatycznie wstawiony jest termin ostatnich trzech miesięcy, ale historię rachunku można przeglądać od momentu otwarcia rachunku do dziś. Wystarczy wskazać odpowiedni zakres dat.

Poniżej znajduje się rozwijalny link: Opcje zaawansowane, a w nim kryteria pozwalające na sprawne wyszukanie potrzebnej transakcji.

Tekst do wyszukania – w to pole można wstawić do 40 znaków: słowa, cyfry, połączenie liter i cyfr. Dopuszczalne są również znaki specjalne: . , -.

Kolejne novum to Tryb wyszukiwania, dzięki któremu można wybrać sposób wykorzystania wyżej opisanych słów do wyszukiwania:

- Wszystkie podane słowa – oznacza wyszukanie transakcji zawierających wszystkie wskazane przez Ciebie słowa;

- Dowolne z podanych słów – opcja spowoduje wybór transakcji zawierających minimum jedno z wpisanych przez Ciebie słów;

- Inne słowa niż podane – zostaną wyszukane transakcje, które nie zawierają wskazanych przez Ciebie słów.

Na dodatek, mamy jeszcze jedną nową opcję -  Rachunek drugiej strony. To edytowalne pole pozwala na wpisanie 26 cyfr numeru rachunku bankowego odbiorcy.  Jeżeli numer będzie zbyt krótki albo błędny, od razu otrzymasz taką informację. Jeżeli nie znasz numeru rachunku odbiorcy, możesz skorzystać z pola Tekst do wyszukiwania.

Kryterium Typ transakcji oraz Kwota zostały zachowane bez zmian.

 Zośka, jak Ci idzie? Całkiem dobrze, wpisałam orientacyjną kwotę, bo nie pamiętam, po ile się wtedy składałyśmy. I pierwszą literę nazwy odbiorcy. To chyba było na R. Wyświetliły się transakcje.

Wyniki wyszukiwania będą prezentowane poniżej, jak dotychczas. Po wybraniu jednego z nowych kryteriów, dzięki przyciskowi Następne, można przejść do kolejnego ekranu z wynikami. Pomiędzy kolejnymi stronami z wynikami można się sprawnie poruszać dzięki przyciskom Początek, Poprzednie i Następne. Na ostatnim ekranie, guziki Początek i Poprzednie pomagają przeglądać poszczególne transakcje.

Już mam! To teraz możesz wysłać potwierdzenie, na faks, mailem. Widzisz, jak chcesz, to potrafisz.

Aktualnie opisany tu sposób wyszukiwania transakcji jest w fazie testów. Czekamy na pierwsze spostrzeżenia.