e-Tożsamość

 • e-Tożsamość to bezpłatny cyfrowy odpowiednik dokumentu tożsamości, który pozwala Ci załatwiać online wybrane sprawy urzędowe i komercyjne
 • e-Tożsamość jest jednym ze sposobów uzyskania Profilu zaufanego, dzięki któremu możesz korzystać z usług e-administracji przez internet
 • e-Tożsamość pozwoli Ci na korzystanie z usług komercyjnych w ramach mojeID. Na początek działania usługi, możesz podpisać umowę z PGNiG na dostawę gazu, bez konieczności wizyty w punkcie obsługi klienta. Liczba dostawców usług w mojeID będzie systematycznie powiększana

Rekomendowanymi przeglądarkami do korzystania z e-Tożsamości na serwisach e-administracji są: Firefox i Opera.

Utwórz e-Tożsamość

Szczegóły

Rozwiń wszystkie
 1. Więcej o e-Tożsamości

  W miarę, gdy usługa e-Tożsamości będzie rozwijana komercyjnie, zyskasz:

  • Wygodę: jeden login i hasło do wielu usług online, np. operatorów telefonii komórkowej, przychodni zdrowia, itp.
  • Bezpieczeństwo: potwierdzisz swoją tożsamość u dostawcy usług za pośrednictwem Banku.
  • Czas: usługi, które do tej pory wymagały osobistej wizyty u dostawcy usługi (np. PGNIG), staną się dostępne online.

  e-Tożsamość - co to jest?

  • e-Tożsamość to środek identyfikacji elektronicznej wydany przez bank. Składa się z zestawu danych, które potwierdzają Twoją tożsamość online. Pozwala Ci to  na korzystanie przez internet z usług, które do tej pory wymagały wizyty w oddziale, punkcie obsługi klienta itp.
  • Każdy dostawca usługi może potrzebować innego zestawu danych – za każdym razem potwierdzasz przekazanie konkretnych danych do wybranego dostawcy.
  • W sekcji e-Urząd->e-Tożsamość w serwisie internetowym Inteligo masz dostęp do swojej historii użycia e-Tożsamości u dostawców usług.
 2. 3 kroki do utworzenia e-Tożsamości w serwisie Inteligo

    Krok 1: Po zalogowaniu do serwisu internetowego Inteligo przejdź do sekcji e-Urząd i wybierz e-Tożsamość. Upewnij się, że masz w danych banku aktualny numer telefonu komórkowego.
    Krok 2: Sprawdź poprawność danych i zmień je w razie potrzeby.
    Krok 3: Potwierdź utworzenie e-Tożsamości narzędziem autoryzacyjnym.
 3. 3 kroki do skorzystania z e-Tożsamości

    Krok 1: Na stronie dostawcy usługi lub e-urzędu wybierz potwierdzanie tożsamości online poprzez bank, a następnie wybierając Inteligo.
    Krok 2: Jeżeli nie masz jeszcze e-Tożsamości – utworzymy ją automatycznie. Wystarczy, że sprawdzisz poprawność danych i zatwierdzisz jej utworzenie.
    Krok 3: Poprosimy Cię o potwierdzenie przekazania zestawu danych, których potrzebuje dostawca usługi.
 4. Pytania i odpowiedzi