, Inteligo

Jak spłacać debet w Inteligo

Swoje pierwsze konto bankowe założyłam na studiach. Nie miałam wielkiego wyboru. W budynku, w którym mieścił się dziekanat był oddział jednego tylko banku, a jego agencja miała siedzibę na miasteczku akademickim.

1886b67b-23de-42a3-b535-125104db3804.png

Otworzyłam konto i dostałam również kartę do bankomatu. Zostałam też poinformowana, że mogę skorzystać z debetu, maksymalnie do wysokości deklarowanej miesięcznie wpłaty. Była to kwota niewielka, ale brzmiało dorośle – mogę korzystać z debetu. Zamknęłam już to konto. Mimo wszystko dobrze je wspominam, mam nawet do niego pewien sentyment.

Obecnie używam konta w Inteligo i korzystam również z debetu przyznanego do rachunku. Wniosek o przyznanie debetu złożyłam po kilku latach użytkowania konta, mimo, że można to zrobić już po dokonaniu pierwszej wpłaty na rachunek. Decyzja o uruchomieniu debetu podejmowana jest natychmiast i automatycznie, nie ma konieczności dosyłania żadnych dokumentów. Bezpośrednio po podaniu kodu z karty kodów moje środki dostępne powiększyły się o kwotę przyznanego debetu.  

Maksymalna jego wysokość to 2 000 zł. To jaka kwota zostanie przyznana Tobie, jest uzależnione od indywidualnej zdolności kredytowej.

Kwotę debetu można zmieniać: zwiększać lub zmniejszać. To umożliwia zachowanie płynności finansowej i jakby nie patrzeć – jest dobrym rozwiązaniem na niespodziewane wydatki.

Debet przyznawany jest na czas nieokreślony. To czy będziesz z niego korzystać i w jakiej wysokości, zależy już od Twoich potrzeb.

W chwili, gdy uruchamiałam debet w rachunku, zobowiązałam się do przestrzegania warunków zawartych w jego regulaminie. Jednym z nich jest terminowe dokonywanie spłat. Otóż, od momentu gdy zaczynasz korzystać z debetu (wykorzystujesz całość bądź część) w ciągu miesiąca należy spłacić zadłużenie: wykorzystaną kwotę i naliczone odsetki. Jeśli  nie uregulujesz należności w terminie – bank pobierze opłatę zgodą z tabelą opłat i prowizji.

Debet możesz jednak spłacić wcześniej, nie ma konieczności, by czekać maksymalnie do ostatniego dnia. Pamiętaj jednak spłacając debet, by wpłacona (przelana) kwota pokryła całość zadłużenia.

Zdarzyło mi się też, że spóźniłam się ze spłatą debetu. W tej sytuacji bank pobrał opłatę z mojego rachunku, ona powiększyła kwotę wymaganą do zapłaty. W przypadku opóźnienia w spłacie niezmiernie istotne jest, by saldo rachunku po zasileniu było równe bądź wyższe od 0 zł w trakcie tzw. przetwarzania danych (dla przypomnienia – rozpoczynające się każdego dnia koło północy).

Po zakończeniu nocnego przetwarzania danych data spłaty debetu została automatycznie skasowana i cały był ponownie do mojej dyspozycji.

Szczegółowe informacje związane z debetem znajdziesz po zalogowaniu do serwisu transakcyjnego w zakładce Kredyty. Pozwala ona na bieżąco sprawdzać m.in. jaka jest aktualnie wykorzystana kwota debetu, ile wynoszą naliczone odsetki oraz jaka jest aktualna łączna kwota do zapłaty.

Ja również sprawdzam tu informacje o dacie spłaty debetu. Kontroluję ją także dzięki powiadomieniom wysyłanym na SMS, e-mail i komunikator.