, Inteligo

Przezorny (podróżny) zawsze ubezpieczony

Wakacje szkolne powoli, acz nieuchronnie, dobiegają końca… Wiele osób jest jednak dopiero przed urlopem.

9f1df44e-1f23-4611-94f8-18573255a56b.png

Wszystkim, którzy na zasłużony wypoczynek wybierają się we wrześniu lub październiku trochę zazdrościmy i życzymy miłych wojaży. Miłych i spokojnych – bo ubezpieczonych.

Ubezpieczenie podróżne to drobny wydatek w porównaniu z innymi kosztami wakacji. W przypadku ubezpieczenia „Wojażer – PZU Pomoc w Podróży”, które możesz wykupić bezpośrednio ze swojego konta Inteligo, cena wynosi już od 5 zł w przypadku 5-cio dniowego wypoczynku w kraju i od 9 zł w przypadku 5-cio dniowego wyjazdu za granicę. Ubezpieczyć możesz siebie lub bliską osobę na czas wyjazdu krajowego lub zagranicznego.

Pamiętaj koniecznie

Dwie kluczowe informacje, na które należy zwrócić uwagę wybierając ubezpieczenie to jego zakres i suma. Zakres powinien być oczywiście możliwie szeroki i dopasowany do naszych wyjazdowych planów. Suma ubezpieczenia powinna uwzględniać warunki kraju, do którego się wybieramy. Warto sprawdzić, jakie mogą być ewentualne koszty leczenia lub akcji ratowniczej w naszym kraju docelowym i pod tym kątem zweryfikować kwotę ubezpieczenia. W przypadku ubezpieczenia „Wojażer - PZU Pomoc w Podróży” masz możliwość wyboru sumy ubezpieczenia. Podstawowy zakres ubezpieczenia obejmuje między innymi  leczenie ambulatoryjne i szpitalne, transport medyczny, leczenie stomatologiczne w przypadku ostrych stanów zapalnych, leczenie związane z ciążą i porodem oraz organizację usług assistance w wybranym zakresie.

Przed zawarciem umowy ubezpieczenie koniecznie przeczytaj Ogólne Warunki Ubezpieczenia. Zwróć uwagę nie tylko na zakres ubezpieczenia, ale również na sytuacje, w których ubezpieczyciel nie będzie ponosił odpowiedzialności za powstałe szkody. Z reguły sytuacja taka ma miejsce między innymi w następujących przypadkach:

  • gdy szkoda nastąpiła w wyniku udziału ubezpieczonego w bójkach (z wyjątkiem obrony koniecznej), w związku z popełnieniem lub usiłowaniem popełnienia przestępstwa, samobójstwa lub umyślnego samookaleczenia,
  • gdy ubezpieczony był nietrzeźwy lub pod wpływem środków odurzających lub substancji psychotropowych,
  • gdy ubezpieczony brał udział w strajkach, zamieszkach, akcjach protestacyjnych.

Dodatkowo, w przypadku uprawiania sportów ekstremalnych, w tym na przykład jazdy na nartach lub snowboardzie poza oznakowanymi trasami, konieczne jest włączenie tej opcji dodatkowo do ubezpieczenia.

Gdy już szkoda wystąpi…

Parasol noś i przy pogodzie… a numer polisy i numer telefonu do ubezpieczyciela miej przy sobie zawsze w czasie wyjazdu. Szkodę należy ubezpieczycielowi zgłosić jak najszybciej zgłosić – najpóźniej 7 dni po powrocie do kraju. W tym celu należy zadzwonić  pod numer podany przez ubezpieczyciela. W przypadku PZU szkodę należy zgłosić pod numerami:

  •   w kraju - Infolinia PZU, tel. 801 102 102 lub + 48 22 566 55 55
  •   za granicą - Centrum Alarmowe PZU Pomoc, tel. + 48 22 505 15 95

Czasami zwrot kosztów za niektóre usługi medyczne może nastąpić dopiero w kraju. Dotyczy to głównie niewielkich płatności za usługi medyczne, których placówki zagraniczne nie chcą regulować przelewami oraz zakupu leków w aptekach. Dlatego warto na wyjazd zabrać dodatkowe środki lub kartę kredytową. W takich przypadkach należy koniecznie prosić o rachunki i faktury za tego typu wydatki.

Na koniec przypominamy – nawet w czasie urlopowych szaleństw trzeba zachować pewien umiar. Inaczej ryzykujemy, że oprócz zdjęć i lokalnych wyrobów artystycznych przywieziemy też mniej sympatyczne pamiątki w postaci na przykład gipsu...