Oferta firmowa
Oferta prywatna

3D-Secure

3D-Secure to standard zabezpieczenia płatności kartami w internecie, który wymaga dodatkowego potwierdzenia w systemie Banku.

Szczegóły oferty

Rozwiń wszystkie
 1. Czym jest 3D-Secure?

  3D-Secure to standard zabezpieczenia płatności kartami w internecie, który wymaga dodatkowego potwierdzenia w systemie Banku. Jeśli sklep internetowy, w którym dokonujesz płatności, korzysta z usługi 3D-Secure przy każdej płatności kartą płatniczą Inteligo oznaczoną symbolem Visa lub MasterCard może być wymagane podanie kodu jednorazowego:

  • z aktualnego narzędzia autoryzacyjnego (kodu SMS, kodu z karty kodów jednorazowych lub kodu z aplikacji token) po zalogowaniu się do serwisu internetowego Inteligo,
  • otrzymanego SMS-em w przypadku Klientów, którzy skorzystają z opcji „Aktywna – autoryzacja kodem sms”.

  Prośba o kod jednorazowy pojawi się w specjalnym oknie, w obrębie którego musi znajdować się zamknięta kłódka, wywołanym automatycznie na zakończenie procesu płatności.

  Pojawienie się tej kłódki sygnalizuje, że strona jest zabezpieczona certyfikatem bezpieczeństwa i połączenie jest szyfrowane. Kod CVV2/CVC2 to trzycyfrowy numer zabezpieczający, który jest podany na odwrocie karty, obok pola na podpis Posidacza karty; jest wymagany przy transakcjach internetowych.

 2. Korzyści 3D-Secure

  • bezpieczeństwo – płacisz kartą w internecie z dodatkowym potwierdzeniem,
  • bezpłatne zabezpieczenie – zabezpieczasz swoje płatności bez ponoszenia kosztów,
  • łatwość i wygoda – usługa jest aktywna już po wydaniu karty.
 3. Szczegóły usługi 3D-Secure

  UWAGA! Po dniu 17 września 2016 r. usługa 3D-Secure będzie obligatoryjna dla kart płatniczych Visa i MasterCard Inteligo. Od tej daty operacje dokonywane w internecie kartami płatniczymi Inteligo będą wymagały dodatkowej autoryzacji przy wykorzystaniu usługi 3D–Secure. Dla kogo? Z usługi 3D-Secure mogą korzystać Posiadacze kart debetowych wydawanych do rachunków prowadzonych w ramach Kont Inteligo oraz kart kredytowych Inteligo.

 4. Aktywacja usługi 3D-Secure

  Usługa zostanie aktywowana automatycznie po dniu 17 września 2016 r. Posiadacze kart płatniczych Inteligo zostaną objęci automatycznie usługą z opcją „Aktywna – pełna autoryzacja z logowaniem”. Oznacza to, że podczas płatności kartą zostaną poproszeni o zalogowanie do serwisu Inteligo i podanie kodu z aktualnego narzędzia autoryzacyjnego.

  W dowolnym momencie możliwe jest samodzielne przejście z opcji „Aktywna – pełna autoryzacja z logowaniem” na opcję „Aktywna – autoryzacja kodem sms”. W tej opcji podczas płatności kartą będzie wymagane podanie kodu przesłanego SMSem przez Bank na potwierdzony wcześniej numer telefonu, bez konieczności logowania do serwisu Inteligo. Zmiany tej można dokonać w elektronicznych kanałach dostępu.

 5. Pytania i odpowiedzi

  1. Na czym polega usługa 3D–Secure?

  3D–Secure to dodatkowe zabezpieczenie płatności kartami stosowane w sklepach internetowych oraz u usługodawców oznaczonych symbolami „MasterCard SecureCode” lub „Verified by Visa”. Po 17 września 2016 r. do zrealizowania płatności wymagane będzie wpisanie na ekranie płatności jednorazowego kodu:

  • otrzymanego SMS-em w przypadku Klientów, którzy skorzystają z opcji „Aktywna – autoryzacja kodem sms”,
  • z aktualnego narzędzia autoryzacyjnego (kodu SMS, kodu z karty kodów jednorazowych lub kodu z aplikacji token) jeśli Klient będzie korzytsał z usługi w wersji pełnej autoryzacji „Aktywna – pełna autoryzacja z logowaniem”.

  Pamiętaj, usługa dotyczy płatności realizowanych kartami w sklepach internetowych, które korzystają z 3D-Secure, tzn. są oznaczone symbolami „MasterCard SecureCode” lub „Verified by VISA”. Jeśli sklep internetowy nie korzysta z usługi 3D-Secure płatność kartą zrealizujesz bez dodatkowego uwierzytelnienia kodem jednorazowym.

  2. Jak przebiega płatność kartą z usługą 3D-Secure?

  W czasie płatności kartą w Internecie, system Banku, na podstawie danych przesłanych przez punkt handlowo-usługowy przyjmujący płatność, dokonuje weryfikacji danych karty, salda rachunku lub salda dostępnych środków na karcie oraz dodatkowej weryfikacji kodu jednorazowego. O zabezpieczeniu Twojej płatności w ramach usługi 3D-Secure będzie decydowało to czy sklep, w którym płatności dokonasz korzysta z tej usługi. Jeśli sklep internetowy nie korzysta z usługi 3D-Secure płatność kartą zrealizujesz bez dodatkowego uwierzytelnienia kodem jednorazowym.

  3. Czy usługa jest bezpłatna?

  Tak, korzystanie z usługi 3D-Secure jest bezpłatne.

  4. Czy w ramach usługi 3D-Secure istnieje możliwość zarządzania sposobem otrzymywania kodów jednorazowych do potwierdzania płatności?

  Po 17 września 2016 r do potwierdzania płatności kartą w Internecie konieczne będzie:

  • zalogowanie do serwisu Inteligo i użycie kodu jednorazowego z aktywnego narzędzia autoryzacyjnego (kodu SMS, kodu z aplikacji token lub kodu z karty kodów jednorazowych), albo
  • użycie kodu jednorazowego przesyłanego SMSem na wybrany (z podanych do wiadomości Banku) numer telefonu komórkowego – jest to ustawienie opcjonalne, którym zarządzisz po zalogowaniu do serwisu Inteligo i wybraniu opcji „Aktywna – pełna autoryzacja z logowaniem”. Ważne! Sprawdź i zaktualizuj numer telefonu komórkowego podany do wiadomości Banku. Po 17 września 2016 r. brak aktualnego numeru może uniemożliwić realizację Twojej płatności kartą za zakupy w Internecie. Numer sprawdzisz w serwisie internetowym.

  5. Czy po 17 września 2016 r. każda płatność kartą w Internecie będzie się odbywała w ramach usługi 3D-Secure?

  Nie. Płatności w sklepach internetowych są zabezpieczone dodatkowym kodem jednorazowym w ramach usługi 3D-Secure wyłącznie w przypadku sklepów internetowych, które z takiej usługi korzystają. Sklepy takie są oznaczone symbolami „MasterCard SecureCode” lub „Verified by VISA”. Jeśli sklep internetowy nie korzysta z usługi 3D-Secure płatność kartą zrealizujesz bez dodatkowego uwierzytelnienia kodem jednorazowym.

  6. Czy po 17 września 2016 roku możliwe będzie wyłączenie usługi 3D-Secure?

  Nie. Usługa będzie obowiązywała dla wszystkich płatności kartą w Internecie w sklepach, które z usługi korzystają. Wyłączenie usługi w elektronicznych kanałach dostępu nie będzie możliwe. Jeśli sklep internetowy nie korzysta z usługi 3D-Secure płatność kartą zrealizujesz bez dodatkowego uwierzytelnienia kodem jednorazowym.

  7.Czy usługa 3D-Secure dotyczy wszystkich kart płatniczych Inteligo?

  Usługa dotyczy wszystkich kart płatniczych Inteligo z logo Visa lub MasterCard. Będzie ona dotyczyła płatności realizowanych kartami w sklepach internetowych, które korzystają z 3D-Secure, tzn. są oznaczone symbolami „MasterCard SecureCode” lub „Verified by VISA”. Jeśli sklep internetowy nie korzysta z usługi 3D-Secure płatność kartą zrealizujesz bez dodatkowego uwierzytelnienia kodem jednorazowym.