Pytania i odpowiedzi

FAQ to najczęściej zadawane pytania związane z kontem Inteligo. Aby odnajdywanie interesujących Cię informacji nie sprawiało Ci problemów, wszystkie pytania zostały poszeregowane tematycznie. Wybierz jedną z dostępnych kategorii pytań.

Jeżeli nie znajdziesz odpowiedzi na swoje pytanie, skontaktuj się z nami.

Zarówka

Logowanie z obrazkiem

Rozwiń wszystkie
 1. Na czym polega zmiana logowania?

  Od 16 września 2016 roku logowanie do serwisu internetowego Inteligo (usługi bankowości elektronicznej) odbywa się w dwóch krokach (w pierwszym podajesz swój numer klienta lub login, a w drugim – hasło) i jest zabezpieczone dodatkowym elementem – samodzielnie wybranym obrazkiem (spośród 9 zaproponowanych przez Bank), będącym dodatkowym uwiarygodnieniem strony logowania. 

  Zmiana w sposobie logowania dotyczy wszystkich klientów PKO Banku Polskiego (nowych i dotychczasowych), wersji mobilnej serwisu internetowego Inteligo oraz usług powiązanych (np. „Płacę z Inteligo” i 3D - Secure).

  Obrazek nie będzie prezentowany podczas aktywacji i logowania w aplikacji IKO.

 2. W jakim celu podczas logowania do serwisu wyświetla się obrazek?

  Obrazek bezpieczeństwa jest nowym elementem zabezpieczającym logowanie do serwisu internetowego Inteligo, widocznym przy polu na wpisanie hasła. Prezentacja wybranego przez Ciebie obrazka podczas każdego logowania jest dodatkowym uwiarygodnieniem, że logowanie następuje na stronie PKO Banku Polskiego. Dodatkowo w jego dolnej części prezentowana jest zawsze aktualna data i godzina rozpoczęcia logowania.

  Jeśli w trakcie logowania zobaczysz inny niż wybrany przez Ciebie obrazek lub zaprezentowane dane będą budziły Twoją wątpliwość, przerwij logowanie i skontaktuj się z konsultantem Inteligo: 800 121 121 (brak opłat dla numerów krajowych na terenie kraju; w pozostałych przypadkach – opłata zgodna z taryfą operatora), +48 81 535 67 89 (opłata zgodna z taryfą operatora).

 3. Czy w przypadku pobytu za granicą w innej strefie czasowej na obrazku, w momencie logowania ma być data i godzina lokalna czy aktualny dzień i godzina w Polsce?

  Niezależnie, w jakiej strefie czasowej się logujesz, na obrazku powinna być widoczna aktualna data i godzina w Polsce.

 4. Kiedy wybieram obrazek bezpieczeństwa?

  Wybranie obrazka bezpieczeństwa odbywa się podczas pierwszego logowania w serwisie internetowym Inteligo. Po wprowadzeniu numeru klienta lub loginu oraz hasła, wybierasz jeden obrazek spośród obrazków przygotowanych przez Bank. Do potwierdzenia wybrania obrazka bezpieczeństwa nie będzie wymagany kod z narzędzia autoryzacyjnego.

 5. Na jakim etapie logowania wyświetla się obrazek bezpieczeństwa?

  Jeżeli obrazek bezpieczeństwa został już wybrany, to przy każdym kolejnym logowaniu wyświetli się on po podaniu numeru klienta lub loginu, na tym samym ekranie, na którym wpisujesz hasło.

 6. Czy wybór obrazka wymaga podania kodu z narzędzia autoryzacyjnego?

  Wybór pierwszego obrazka bezpieczeństwa nie wymaga podania kodu z narzędzia autoryzacyjnego.

  Natomiast, będzie potrzebne jego podanie w przypadku zmiany wybranego wcześniej obrazka. Obrazek można zmienić po zalogowaniu w serwisie internetowym iPKO w zakładce Ustawienia/ w serwisie Inteligo w zakładce Dane i ustawienia.

 7. Czy obrazek bezpieczeństwa mogę zmienić?

  Tak.  W serwisie internetowym Inteligo, w zakładce Dane i ustawienia/ Ustawienia/ Kanały dostępu po wybraniu opcji „Zmień obrazek”.

  Dyspozycja ta wymaga podania kodu z narzędzia autoryzacyjnego.

 8. Nie podoba mi się mój obrazek. Czy mogę wgrać własną grafikę, np.: zdjęcie?

  Obrazki bezpieczeństwa są przygotowane przez Bank i nie ma możliwości wgrania własnej grafiki. W serwisie internetowym możesz zmienić wybrany przez siebie obrazek na inny, dostępny spośród 9 zaproponowanych przez Bank.

 9. Dlaczego moja żona/syn/kolega ma inne obrazki do wyboru?

  Bank przygotował wiele obrazków bezpieczeństwa, a każdemu Klientowi prezentowanych jest 9 losowo wybranych obrazków. Dlatego, może się zdarzyć, że zestawy dostępnych obrazków przypisane do poszczególnych klientów różnią się.

 10. Czy po odblokowaniu dostępu do serwisu internetowego lub samodzielnej zmianie hasła Bank poprosi mnie o ponowny wybór obrazka?

  Nie, raz wybrany obrazek przypisywany jest do Twoich danych na stałe i niezmiennie będzie prezentowany podczas każdego logowania. Zmiana hasła czy odblokowanie dostępu nie powodują konieczności ponownego wyboru obrazka.

 11. Dlaczego widzę inny obrazek bezpieczeństwa niż ten, który został przeze mnie wybrany?

  Obrazek bezpieczeństwa przypisany jest do Twoich danych.  Jeżeli numer klienta lub login wprowadzisz nieprawidłowo, może pojawić się inny obrazek.

  Wyświetlenie innego obrazka może być także skutkiem logowania się na fałszywej stronie.

  Jeśli w trakcie logowania zobaczysz inny niż wybrany przez Ciebie obrazek lub zaprezentowane dane będą budziły Twoją wątpliwość, przerwij logowanie i skontaktuj się z konsultantem Inteligo: 800 121 121, +48 81 535 67 89 (opłata zgodna z taryfą operatora).

 12. Dlaczego podczas logowania widzę tylko pole na wpisanie identyfikatora lub loginu?

  Od 16 września 2016 roku logowanie do serwisu internetowego Inteligo odbywa się w dwóch krokach (w pierwszym podajesz swój numer klienta lub login, a w drugim – hasło). Po wpisaniu numeru klienta lub loginu wybierz przycisk "Dalej".  Pojawi się wówczas strona z prośbą o podanie hasła.

  Jeżeli obrazek bezpieczeństwa nie został przez Ciebie wybrany, po poprawnym zalogowaniu system poprosi Cię o jego wybranie.  Jeśli obrazek został już przez Ciebie wcześniej wybrany, zostanie on wyświetlony przy polu na hasło.

 13. Dlaczego na ekranie logowania w serwisie Inteligo widzę przycisk „Popraw”, skoro wprowadzam prawidłowy identyfikator? Przed zmianą w sposobie logowanie nie było takiego przycisku.

  Opcja „Popraw” prezentowana jest na kolejnym ekranie po wprowadzeniu identyfikatora lub loginu. Korzystając z tego przycisku możesz powrócić na pierwszą stronę logowania bez konieczności używania funkcji „Wstecz” w Twojej przeglądarce.

 14. Dlaczego nie pojawia mi się obrazek bezpieczeństwa, mimo jego wcześniejszego wyboru?

  Nieprawidłowości związane z prezentacją obrazka bezpieczeństwa mogą pojawić się, jeśli korzystasz ze starszych wersji przeglądarek lub przeglądarek z zainstalowanym dodatkiem blokującym reklamy, np. AdBlock (np. w Chrome lub Firefox).  Aby obrazek był wyświetlany prawidłowo, konieczne jest wyłączenie dodatku w ustawieniach przeglądarki, np. poprzez opcję: "Zrób wyjątek dla..."  (dla dodatku AdBlock).

 15. Dlaczego podczas logowania w serwisie mobilnym nie widzę możliwości wyboru obrazka bezpieczeństwa?

  Obrazek bezpieczeństwa możesz wybrać wyłącznie w serwisie internetowym. Do czasu wybrania obrazka w serwisie internetowym nie będzie on prezentowany podczas logowania w wersji mobilnej.

 16. W jaki sposób mam odblokować dostęp do serwisu internetowego, jeśli nie wybrałem jeszcze obrazka bezpieczeństwa?

  Sposób odblokowania dostępu do serwisu internetowego nie uległ zmianie. W celu odblokowania skontaktuj się z konsultantem Inteligo: 800 121 121 (brak opłat dla numerów krajowych na terenie kraju; w pozostałych przypadkach – opłata zgodna z taryfą operatora), +48 81 535 67 89 (opłata zgodna z taryfą operatora).

 17. Nie chcę wybierać obrazka bezpieczeństwa. Czy mogę wyłączyć to zabezpieczenie?

  Obrazek bezpieczeństwa jest stałym elementem logowania, który ma na celu dodatkowe zabezpieczenie korzystania z serwisu i potwierdzenie, że strona, na której się logujesz jest na pewno stroną Banku. Nie możesz zrezygnować z tej dodatkowej weryfikacji bezpieczeństwa strony logowania.

 18. Czy obrazek bezpieczeństwa dotyczy tylko serwisu internetowego?

  Obrazek bezpieczeństwa wybierzesz wyłącznie w serwisie internetowym, jednak wybrana przez Cebie grafika będzie prezentowana również wersji mobilnej serwisu internetowego Inteligo oraz przy logowaniu do usług powiązanych, takich jak „Płacę z Inteligo” i 3D-Secure.

 19. Czy obrazek bezpieczeństwa jest prezentowany podczas aktywacji i logowania do aplikacji IKO?

  Obrazek bezpieczeństwa nie jest prezentowany podczas aktywacji i logowania do aplikacji IKO.

 20. Gdzie mogę sprawdzić, wybrany przeze mnie obrazek bezpieczeństwa?

  Wybrany przez siebie obrazek bezpieczeństwa sprawdzisz w zakładce Dane i ustawienia/Ustawienia/Kanały dostępu, po wybraniu opcji „Pokaż obrazek”. Dyspozycja ta wymaga podania kodu z narzędzia autoryzacyjnego.

 21. Czy nowy sposób logowania ograniczy funkcjonalność serwisu dla osób niewidomych?

  Zmiana w sposobie logowania do serwisu Inteligo i iPKO nie ograniczy funkcjonalności serwisu dla osób niewidomych. Mogą one swobodnie przejść przez proces wyboru obrazka (a także kolejnych logowań), korzystając ze standardowych metod, używanych podczas poruszania się po serwisach internetowych.

 22. Dlaczego mimo wpisania błędnego numeru klienta/loginu pojawił się wybrany przeze mnie obrazek ?

  Pula obrazków bezpieczeństwa przygotowanych przez Bank jest ograniczona. Może się zdarzyć, że ten sam obrazek został przypisany do błędnie wpisanego przez Ciebie numeru.