Pytania i odpowiedzi

FAQ to najczęściej zadawane pytania związane z kontem Inteligo. Aby odnajdywanie interesujących Cię informacji nie sprawiało Ci problemów, wszystkie pytania zostały poszeregowane tematycznie. Wybierz jedną z dostępnych kategorii pytań.

Jeżeli nie znajdziesz odpowiedzi na swoje pytanie, skontaktuj się z nami.

Zarówka

Serwis telefoniczny (usługa bankowości telefonicznej)

Rozwiń wszystkie
 1. Czy z korzystaniem z usług konta Inteligo przez serwis telefoniczny wiążą się jakieś dodatkowe opłaty / abonament?

  Nie. Zależy nam na tym, abyś był zadowolony z naszych usług. Dlatego oferujemy ten wygodny sposób kontaktu z Bankiem bezpłatnie.

 2. Kiedy mogę korzystać z waszych usług przez serwis telefoniczny?

  Usługi konta Inteligo są dostępne 24 godziny na dobę, przez cały rok. Jedynie przez kilka minut od rozpoczęcia tzw. przetwarzania danych, co ma miejsce codziennie o godzinie 0:00 czasu polskiego, nie można wykonywać transakcji w automatycznym serwisie telefonicznym i z pomocą konsultanta.

 3. Jakie transakcje są dostępne przez telefon?

  Większość operacji na koncie Inteligo można wykonać w automatycznym serwisie telefonicznym lub u konsultanta, w szczególności te związane z bezpieczeństwem konta. Zachęcamy też do samodzielnego wykonywania operacji w pozostałych serwisach w ramach usługi bankowości elektronicznej– serwisie internetowym Inteligo oraz serwisie mobilnym. Niektóre operacje możesz też zlecać SMSem.

 4. Czym różni się zmiana hasła od nadania hasła?

  Nadania hasła dokonujesz w sytuacji, gdy nie pamiętasz aktualnego hasła do serwisu telefonicznego. Przy użyciu kodu autoryzacji nadajesz hasło tymczasowe. Jest ono ważne przez 30 minut. W tym czasie należy zalogować się do danego serwisu używając identyfikatora i nadanego hasła tymczasowego. Zostaniesz poproszony o zmianę hasła na stałe.

  Zmiany hasła dokonujesz, gdy chcesz aktualne hasło zastąpić nowym. Wystarczy, że podasz obecne hasło do serwisu telefonicznego, a następnie podasz nowe hasło. Zmienione/nowe hasło będzie używane do każdego kolejnego logowania w serwisie telefonicznym.

  Hasło telefoniczne możesz nadać na stronie internetowej albo u konsultanta. Jego zmiany możesz dokonać także w serwisie internetowym Inteligo albo automatycznej części serwisu telefonicznego.

 5. Kiedy kanał dostępu ma status tymczasowy?

  Status tymczasowy pojawia się w momencie, gdy nadałeś hasło tymczasowe (np. aktywowałeś dostęp lub nadałeś nowe hasło) i nie zmieniłeś go jeszcze na hasło stałe. Status tymczasowy w tym przypadku widoczny będzie przez 30 minut, w czasie których powinieneś zmienić hasło na stałe. Po tym czasie status tymczasowy zmieni się na zablokowany.

 6. Co oznacza status zablokowany?

  Status zablokowany oznacza, iż nie ma możliwości skorzystania z danego kanału dostępu do Twojego konta. Może się on pojawić w przypadku gdy:

   1. wpisałeś 3 razy niepoprawne hasło dostępu do danego kanału dostępu,01
   2. samodzielnie zdecydowałeś się zablokować dany kanał dostępu,02
   3. nadawałeś nowe hasło do danego kanału dostępu i nie zmieniłeś w przeciągu 30 minut hasła tymczasowego na hasło stałe, przez co status kanału z tymczasowego zmienił się na zablokowany.03

   

 7. Hasło tymczasowe zostało nadane, ale kanał dostępu został zablokowany - dlaczego?

  Nadając nowe hasło dostępu nadajesz najpierw hasło tymczasowe, przy użyciu którego należy zalogować się do serwisu telefonicznego i zmienić je na hasło stałe. Jeśli nie wykonasz tego w ciągu 30 minut status kanału zmieni się z aktywnego na zablokowany. W tym przypadku należy ponownie aktywować Kanał. Przy użyciu kodu autoryzacyjnego należy nadać kolejne hasło tymczasowe. Wymaga ono zmiany na stałe w ciągu 30 minut.

 8. Co oznacza ostatnie udane i nieudane logowanie?

  Każde wejście - zarówno to udane jak i nieudane (przy użyciu nieprawidłowego hasła) - na Twoje konto, poprzez którykolwiek z kanałów dostępu, jest odnotowywane w systemie, a informację o tym możesz znaleźć w zakładce „Dane i ustawienia” -> „ Ustawienia”-> „Kanały dostępu”. Dla każdego z kanałów otrzymujesz dokładną informację - data i godzina - dotyczącą ostatniego logowania. Jeśli chciałbyś sprawdzić bardziej szczegółowe informacje na ten temat, skontaktuj się z konsultantem.

 9. Jak aktywować dostęp do danego kanału dostępu?

  Aktywacji danego serwisu internetowego Inteligo (usługa bankowości elektronicznej) oraz serwisu telefonicznego dokonasz używając odpowiedniego dla kanału, hasła pierwszego logowania otrzymanego w przesyłce startowej. Jeżeli nie posiadasz hasła pierwszego logowania, nada Ci je konsultant. W tym celu niezbędne będzie użycie kodu z aktywnego narzędzia autoryzacji transakcji.

  W trakcie używania konta, samodzielnie decydujesz, z których kanałów dostępu chcesz korzystasz. Aktywacji dokonasz w dowolnym momencie zmieniając hasło tymczasowe, otrzymane w przesyłce startowej, na hasło własne.

 10. W jaki sposób mam zadzwonić do konsultanta z zagranicy lub telefonu komórkowego?

  Należy zadzwonić pod numer +48 (81) 53 56789 (opłata zgodna z taryfą operatora).

 11. Dlaczego po połączeniu z konsultantem zostałem poproszony o podanie imienia i nazwiska oraz innych danych osobowych, mimo, że wcześniej zalogowałem się poprawnie wprowadzając identyfikator i hasło telefoniczne?

  W trosce o bezpieczeństwo Twoich pieniędzy oraz Twoich danych osobowych po połączeniu się z konsultantem możesz być proszony o podanie imienia i nazwiska oraz kilku danych osobowych w celu weryfikacji, czy rozmawiamy faktycznie z Tobą i czy inna osoba nie weszła w posiadanie Twojego identyfikatora i hasła telefonicznego.

 12. Czy konsultant Inteligo może kontaktować się ze mną telefonicznie?

  Tak. Konsultanci Inteligo mogą kontaktować się z Tobą telefonicznie w celu przekazania istotnych informacji związanych z funkcjonowaniem Twojego konta lub potwierdzić złożoną przez Ciebie dyspozycję. Dzwonimy wówczas z numeru telefonu +48 81 535 67 89 lub +48 81 535 60 60. Numery te możesz zapisać w pamięci swojego telefonu, aby od razu wiedzieć, że to my do Ciebie dzwonimy.

 13. Czym różni się obsługa telefoniczna przez konsultanta od obsługi automatycznej?

  Obsługa automatyczna jest realizowana samodzielnie przez klienta zgodnie z podawanymi instrukcjami. Jest prosta i szybka. Już po krótkim okresie korzystania, najczęściej powtarzane transakcje sam zrealizujesz znacznie szybciej i taniej niż korzystając z usług konsultanta.

 14. Co się stanie jeżeli pomylę się wprowadzając dane w automatycznym serwisie telefonicznym?

  Jeśli wprowadzając dane w automatycznym serwisie telefonicznym pomylisz się lub nie wybierzesz żadnej możliwej opcji, połączysz się z konsultantem, który sprawdzi co było przyczyną i przełączy Cię ponownie z wybraną przez Ciebie funkcją.

 15. Czy mogę korzystać z obsługi przez telefon z dowolnego aparatu telefonicznego?

  Z każdego telefonu obsługującego wybieranie tonowe (DTMF).

 16. Ostatnio dzwoniłem do Inteligo w nocy i okazało się, że nie mogę zmienić parametrów zlecenia stałego. Dlaczego?

  Codziennie o godzinie 0:00 czasu polskiego ma miejsce przetwarzanie danych w systemie bankowym. Podczas pierwszych kilku minut przetwarzania danych funkcjonalność jest ograniczona i konsultant nie może zrealizować niektórych czynności, takich jak np. zmiana albo ustanowienie zlecenia stałego.

 17. Jak odblokować dostęp?

  Aby odblokować dostęp do serwisu internetowego Inteligo w ramach usługi bankowości elektronicznej skontaktuj się z konsultantem Inteligo.

  Dostęp do automatycznego serwisu telefonicznego oraz do serwisu mobilnego możesz odblokować  poprzez serwis internetowy Inteligo, jak również poprzez konsultanta Inteligo. Używając kolejnego kodu autoryzacji nadasz hasło tymczasowe, którym w ciągu 30 minut od nadania należy zalogować się do danego kanału i zmienić je na hasło stałe. Po zmianie hasła na stałe dany kanał dostępu będzie aktywny