Pytania i odpowiedzi

FAQ to najczęściej zadawane pytania związane z kontem Inteligo. Aby odnajdywanie interesujących Cię informacji nie sprawiało Ci problemów, wszystkie pytania zostały poszeregowane tematycznie. Wybierz jedną z dostępnych kategorii pytań.

Jeżeli nie znajdziesz odpowiedzi na swoje pytanie, skontaktuj się z nami.

Zarówka

Wybierz temat pytań i odpowiedzi

Serwis telefoniczny (usługa bankowości telefonicznej)

Rozwiń wszystkie
 1. Czy z korzystaniem z usług konta Inteligo przez serwis telefoniczny wiążą się jakieś dodatkowe opłaty / abonament?

  Nie. Zależy nam na tym, abyś był zadowolony z naszych usług. Dlatego oferujemy ten wygodny sposób kontaktu z Bankiem bezpłatnie.

 2. Kiedy mogę korzystać z waszych usług przez serwis telefoniczny?

  Usługi konta Inteligo są dostępne 24 godziny na dobę, przez cały rok. Jedynie przez kilka minut od rozpoczęcia tzw. przetwarzania danych, co ma miejsce codziennie o godzinie 0:00 czasu polskiego, nie można wykonywać transakcji w automatycznym serwisie telefonicznym i z pomocą konsultanta.

 3. Jakie transakcje są dostępne przez telefon?

  Większość operacji na koncie Inteligo można wykonać w automatycznym serwisie telefonicznym lub u konsultanta, w szczególności te związane z bezpieczeństwem konta. Zachęcamy też do samodzielnego wykonywania operacji w pozostałych serwisach w ramach usługi bankowości elektronicznej– serwisie internetowym Inteligo oraz serwisie mobilnym. Niektóre operacje możesz też zlecać SMSem.

 4. Czym różni się zmiana hasła od nadania hasła?

  Nadania hasła dokonujesz w sytuacji, gdy nie pamiętasz aktualnego hasła do serwisu telefonicznego. Przy użyciu kodu autoryzacji nadajesz hasło tymczasowe. Jest ono ważne przez 30 minut. W tym czasie należy zalogować się do danego serwisu używając identyfikatora i nadanego hasła tymczasowego. Zostaniesz poproszony o zmianę hasła na stałe.

  Zmiany hasła dokonujesz, gdy chcesz aktualne hasło zastąpić nowym. Wystarczy, że podasz obecne hasło do serwisu telefonicznego, a następnie podasz nowe hasło. Zmienione/nowe hasło będzie używane do każdego kolejnego logowania w serwisie telefonicznym.

  Hasło telefoniczne możesz nadać na stronie internetowej albo u konsultanta. Jego zmiany możesz dokonać także w serwisie internetowym Inteligo albo automatycznej części serwisu telefonicznego.

 5. Kiedy kanał dostępu ma status tymczasowy?

  Status tymczasowy pojawia się w momencie, gdy nadałeś hasło tymczasowe (np. aktywowałeś dostęp lub nadałeś nowe hasło) i nie zmieniłeś go jeszcze na hasło stałe. Status tymczasowy w tym przypadku widoczny będzie przez 30 minut, w czasie których powinieneś zmienić hasło na stałe. Po tym czasie status tymczasowy zmieni się na zablokowany.

 6. Co oznacza status zablokowany?

  Status zablokowany oznacza, iż nie ma możliwości skorzystania z danego kanału dostępu do Twojego konta. Może się on pojawić w przypadku gdy:

   1. wpisałeś 3 razy niepoprawne hasło dostępu do danego kanału dostępu,01
   2. samodzielnie zdecydowałeś się zablokować dany kanał dostępu,02
   3. nadawałeś nowe hasło do danego kanału dostępu i nie zmieniłeś w przeciągu 30 minut hasła tymczasowego na hasło stałe, przez co status kanału z tymczasowego zmienił się na zablokowany.03

   

 7. Hasło tymczasowe zostało nadane, ale kanał dostępu został zablokowany - dlaczego?

  Nadając nowe hasło dostępu nadajesz najpierw hasło tymczasowe, przy użyciu którego należy zalogować się do serwisu telefonicznego i zmienić je na hasło stałe. Jeśli nie wykonasz tego w ciągu 30 minut status kanału zmieni się z aktywnego na zablokowany. W tym przypadku należy ponownie aktywować Kanał. Przy użyciu kodu autoryzacyjnego należy nadać kolejne hasło tymczasowe. Wymaga ono zmiany na stałe w ciągu 30 minut.

 8. Co oznacza ostatnie udane i nieudane logowanie?

  Każde wejście - zarówno to udane jak i nieudane (przy użyciu nieprawidłowego hasła) - na Twoje konto, poprzez którykolwiek z kanałów dostępu, jest odnotowywane w systemie, a informację o tym możesz znaleźć w zakładce „Dane i ustawienia” -> „ Ustawienia”-> „Kanały dostępu”. Dla każdego z kanałów otrzymujesz dokładną informację - data i godzina - dotyczącą ostatniego logowania. Jeśli chciałbyś sprawdzić bardziej szczegółowe informacje na ten temat, skontaktuj się z konsultantem.

 9. Jak aktywować dostęp do danego kanału dostępu?

  Aktywacji danego serwisu internetowego Inteligo (usługa bankowości elektronicznej) oraz serwisu telefonicznego dokonasz używając odpowiedniego dla kanału, hasła pierwszego logowania otrzymanego w przesyłce startowej. Jeżeli nie posiadasz hasła pierwszego logowania, nada Ci je konsultant. W tym celu niezbędne będzie użycie kodu z aktywnego narzędzia autoryzacji transakcji.

  W trakcie używania konta, samodzielnie decydujesz, z których kanałów dostępu chcesz korzystasz. Aktywacji dokonasz w dowolnym momencie zmieniając hasło tymczasowe, otrzymane w przesyłce startowej, na hasło własne.

 10. W jaki sposób mam zadzwonić do konsultanta z zagranicy lub telefonu komórkowego?

  Należy zadzwonić pod numer +48 (81) 53 56789 (opłata zgodna z taryfą operatora).

 11. Dlaczego po połączeniu z konsultantem zostałem poproszony o podanie imienia i nazwiska oraz innych danych osobowych, mimo, że wcześniej zalogowałem się poprawnie wprowadzając identyfikator i hasło telefoniczne?

  W trosce o bezpieczeństwo Twoich pieniędzy oraz Twoich danych osobowych po połączeniu się z konsultantem możesz być proszony o podanie imienia i nazwiska oraz kilku danych osobowych w celu weryfikacji, czy rozmawiamy faktycznie z Tobą i czy inna osoba nie weszła w posiadanie Twojego identyfikatora i hasła telefonicznego.

 12. Czy konsultant Inteligo może kontaktować się ze mną telefonicznie?

  Tak. Konsultanci Inteligo mogą kontaktować się z Tobą telefonicznie w celu przekazania istotnych informacji związanych z funkcjonowaniem Twojego konta lub potwierdzić złożoną przez Ciebie dyspozycję. Dzwonimy wówczas z numeru telefonu +48 81 535 67 89. Numer ten możesz zapisać w pamięci swojego telefonu, aby od razu wiedzieć, że to my do Ciebie dzwonimy.

 13. Dlaczego Konsultant, który do mnie dzwonił, nie chciał powiedzieć jaką firmę reprezentuje?

  Kontaktując się z Tobą telefonicznie konsultant przedstawia się swoim imieniem i nazwiskiem, nazwę Banku może podać dopiero wówczas kiedy upewni się, że rozmawia z właścicielem konta, a nie z przypadkową osobą, która odebrała telefon. Jest to związane z koniecznością zachowania Tajemnicy Bankowej.

 14. Czym różni się obsługa telefoniczna przez konsultanta od obsługi automatycznej?

  Obsługa automatyczna jest realizowana samodzielnie przez klienta zgodnie z podawanymi instrukcjami. Jest prosta i szybka. Już po krótkim okresie korzystania, najczęściej powtarzane transakcje sam zrealizujesz znacznie szybciej i taniej niż korzystając z usług konsultanta.

 15. Co się stanie jeżeli pomylę się wprowadzając dane w automatycznym serwisie telefonicznym?

  Jeśli wprowadzając dane w automatycznym serwisie telefonicznym pomylisz się lub nie wybierzesz żadnej możliwej opcji, połączysz się z konsultantem, który sprawdzi co było przyczyną i przełączy Cię ponownie z wybraną przez Ciebie funkcją.

 16. Czy mogę korzystać z obsługi przez telefon z dowolnego aparatu telefonicznego?

  Z każdego telefonu obsługującego wybieranie tonowe (DTMF).

 17. Ostatnio dzwoniłem do Inteligo w nocy i okazało się, że nie mogę zmienić parametrów zlecenia stałego. Dlaczego?

  Codziennie o godzinie 0:00 czasu polskiego ma miejsce przetwarzanie danych w systemie bankowym. Podczas pierwszych kilku minut przetwarzania danych funkcjonalność jest ograniczona i konsultant nie może zrealizować niektórych czynności, takich jak np. zmiana albo ustanowienie zlecenia stałego.

 18. Jak odblokować dostęp?

  Aby odblokować dostęp do serwisu internetowego Inteligo w ramach usługi bankowości elektronicznej skontaktuj się z konsultantem Inteligo.

  Dostęp do automatycznego serwisu telefonicznego oraz do serwisu mobilnego możesz odblokować  poprzez serwis internetowy Inteligo, jak również poprzez konsultanta Inteligo. Używając kolejnego kodu autoryzacji nadasz hasło tymczasowe, którym w ciągu 30 minut od nadania należy zalogować się do danego kanału i zmienić je na hasło stałe. Po zmianie hasła na stałe dany kanał dostępu będzie aktywny