Pytania i odpowiedzi

FAQ to najczęściej zadawane pytania związane z kontem Inteligo. Aby odnajdywanie interesujących Cię informacji nie sprawiało Ci problemów, wszystkie pytania zostały poszeregowane tematycznie. Wybierz jedną z dostępnych kategorii pytań.

Jeżeli nie znajdziesz odpowiedzi na swoje pytanie, skontaktuj się z nami.

Zarówka

Polecenia przelewu do US

Rozwiń wszystkie
 1. Czy mogę wykonać polecenie przelewu do Urzędu Skarbowego jako polecenie przelewu standardowego?

  Polecenie przelewu do Urzędu Skarbowego wymagają podania dodatkowych danych, dlatego wykonanie takich transakcji możliwe jest przy użyciu specjalnych formularzy, dostępnych w naszym serwisie.

 2. Jak rozliczane są polecenia przelewu do Urzędu Skarbowego?

  Polecenia przelewu do Urzędu Skarbowego są rozliczane przez KIR jak zwykłe polecenia przelewu standardowego (w godzinach sesji Elixir).

 3. W jaki sposób mogę zlecić polecenie przelewu do Urzędu Skarbowego?

  Polecenie przelewu do Urzędu Skarbowego zlecisz w serwisie internetowym Inteligo („Przelewy”-> „Rodzaj przelewu -> „Przelew do ZUS”„Przelew do ZUS” lub „Przelew do US”) lub u konsultanta.

 4. Czy można zachować pojedyncze polecenie przelewu do Urzędu Skarbowego jako polecenie przelewu zdefiniowanego?

 5. Dlaczego nie mogę udostępnić płatności do Urzędu Skarbowego do obsługi w automatycznym serwisie telefonicznym i w serwisie mobilnym?

  W automatycznym serwisie telefonicznym i w serwisie mobilnym możesz zrealizować wyłącznie standardowe polecenia przelewu zdefiniowanego, które uzupełniasz tylko podając kwotę i datę realizacji transakcji. Polecenia przelewu zdefiniowanego do Urzędu Skarbowego wymagają natomiast każdorazowo podania dodatkowych danych.

 6. Nie wiem jaki symbol wpisać na formularzu polecenia przelewu do Urzędu Skarbowego?

  Jeżeli nie znasz danych wymaganych do realizacji polecenia przelewu do Urzędu Skarbowego, proponujemy skorzystać z linku "Formularze podatkowe" na stronach Ministerstwa Finansów www.mf.gov.pl. Symbole należy wpisywać ściśle według wytycznych Ministerstwa Finansów, bez spacji pomiędzy znakami, zachowując wielkość liter oraz znaki interpunkcyjne. Pamiętaj, że w przypadku dokonywania wpłaty na rzecz Urzędu Skarbowego symbol płatności musi być zgodny z symbolem określonym w przepisach dotyczących wykazu numerów rachunków bankowych Urzędów Skarbowych.
  Upewnij się również, czy dla Urzędu Skarbowego, którego numer rachunku wpisałeś, można wprowadzić dany symbol formularza. Informację taką uzyskasz we właściwym Urzędzie Skarbowym.

 7. Dlaczego serwis internetowy Inteligo nie przyjmuje wpisanego przez mnie symbolu formularza w poleceniu przelewu do Urzędu Skarbowego?

  Umożliwiamy wykonywanie poleceń przelewów Urzędu Skarbowego z wszystkimi aktualnie obowiązującymi symbolami formularza lub płatności, udostępnionymi przez KIR. Jeżeli nie masz pewności jakie dane wpisać, proponujemy skorzystać z linku „Formularze podatkowe” na stronach Ministerstwa Finansów www.mf.gov.pl. Symbole należy wpisywać ściśle według wytycznych Ministerstwa Finansów, bez spacji pomiędzy znakami, zachowując wielkość liter oraz znaki interpunkcyjne. Pamiętaj, że w przypadku dokonywania wpłaty na rzecz Urzędu Skarbowego symbol płatności musi być zgodny z symbolem określonym w przepisach dotyczących wykazu numerów rachunków bankowych Urzędów Skarbowych.
  Upewnij się również, czy dla Urzędu Skarbowego, którego numer rachunku wpisałeś, można wprowadzić dany symbol formularza. Informację taką uzyskasz we właściwym Urzędzie Skarbowym.

 8. W jaki sposób dokonać płatności za mandat karny?

  Jeśli chcesz wykonać płatności za mandat karny, nałożony przez funkcjonariuszy Policji oraz inne uprawnione organy od 1 stycznia 2016 r., zleć go jako polecenie przelewu podatkowego. W polu Rachunek Urzędu wpisz Opole, wybierz z listy rozwijalnej Pierwszy Urząd Skarbowy Opole, następnie rachunek numer: 47101000550201609009990000.

  Wypełnij poszczególne pola w sposób opisany poniżej:

  • typ identyfikatora - PESEL,
  • NIP lub identyfikator uzupełniający - PESEL osoby ukaranej,
  • Identyfikator zobowiązania - serię i nr mandatu oraz adres ukaranego (zgodny z podanym na druku mandatowym),
  • symbol formularza płatności – wpis „MANDATY”,
  • pole okres - nie wymaga uzupełnienia.

  Powyższy sposób realizacji płatności nie dotyczy innych zobowiązań:

  • grzywien stanowiących dochód jednostek samorządu terytorialnego oraz nakładanych przez organy Inspekcji Transportu Drogowego,
  • mandatów karnych za wykroczenia skarbowe,
  • grzywien nałożonych przez funkcjonariuszy Policji oraz inne organy w drodze mandatu karnego do dnia 31 grudnia 2015 r.