Pytania i odpowiedzi

FAQ to najczęściej zadawane pytania związane z kontem Inteligo. Aby odnajdywanie interesujących Cię informacji nie sprawiało Ci problemów, wszystkie pytania zostały poszeregowane tematycznie. Wybierz jedną z dostępnych kategorii pytań.

Jeżeli nie znajdziesz odpowiedzi na swoje pytanie, skontaktuj się z nami.

Zarówka

Zlecenia stałe

Rozwiń wszystkie
 1. Co to jest zlecenie stałe?

  Jest to dyspozycja polegająca na regularnym wykonywaniu przelewu stałej kwoty na wskazany rachunek. Wystarczy raz podać dane odbiorcy przelewu, kwotę i częstotliwość wykonywania operacji, abyśmy automatycznie dokonywali przelewów. Zlecenie stałe to bardzo wygodny sposób opłacania comiesięcznych stałych zobowiązań, np. spłacania stałych rat kredytów. Nie musisz już pamiętać o powtarzających się transakcjach.

 2. W jaki sposób mogę utworzyć zlecenie stałe?

  Zlecenie stałe utworzysz w serwisie www („Przelewy” -> „Zlecenia stałe” -> „Nowe zlecenie stałe”) lub u konsultanta.

 3. Kiedy zlecenie stałe zostanie zrealizowane, jeżeli jego data wykonania przypada na dzień wolny od pracy?

  Zlecenie stałe wykonujemy na zasadzie realizacji przelewu standardowego. Jeżeli data realizacji zlecenia wypada w dniu wolnym od pracy zostanie ono zrealizowane w najbliższym dniu roboczym następującym po wyznaczonej dacie.

 4. Czy mogę utworzyć zlecenie stałe pomiędzy różnymi rachunkami w ramach kont Inteligo?

  Tak, stałe zlecenia mogą być utworzone zarówno na rachunki prowadzone w innych bankach, jak i w ramach kont Inteligo (jednego lub różnych).

  Tworząc lub modyfikując zlecenie stałe w ramach kont własnych Inteligo nie poprosimy Cię o podanie kodu jednorazowego z  aktywnego narzędzia autoryzacji (karty kodów, tokena lub przesłanego SMS-em).

 5. Co się stanie w przypadku braku środków na realizację zlecenia stałego?

  Jeśli masz zdefiniowane zlecenie stałe pamiętaj, aby w dniu jego realizacji na Twoim rachunku Inteligo znajdowały się środki potrzebne do wykonania transakcji. W przypadku ich braku transakcja nie zostanie zrealizowana. O zrealizowaniu i odrzuceniu przelewu w ramach zlecenia stałego dodatkowo możemy na bieżąco informować Cię SMSem, e-mailem lub poprzez komunikator (powiadomienia).